Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Medley: Stableford: 2B Agg: R Horton (22) A Pennington (21) 83. Mxd: S Hwang (8) N Chae (23) 76 cb. Men: Div 1: J Mahoney (11) 43. Div 2: R Horton (22) 44. Women: N Chae (23) 40.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: E Zhou (5) R Lee (7) 46. Men: White: E Zhou (5) 42. Scr: E Zhou (5) 37. Women: R Yao (7) 40. Scr: R Yao (7) 33.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: G Searle (13) R Clifton (17) 51 cb. 2B Scr: R Bain (6) D Johnstone (8) 37. Men: A: R Bain (6) 41. B: T Fiatarone (15) 48. C: R Roser (25) 45. Women: C Platt (19) 38.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H Matar (8) 36.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: G Immer (30) C Kelly (21) 51. G Immer (30) 44.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B: D Savic (23) B Bubalo (15) 47. A: S Green (8) 39. B: J Black (21) 40. Scr: R Loewenthal 35. Women: Stableford Gold: D Latreille (30) 39.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: N Honer (22) S Ryan (37) 82. Scr: J Costa E Koukos 55 cb. A: D Walker (8) 40. B: N Brandt (17) 45. C: S Ryan (37) 46. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: R Gallagher S Golik 169. A: M Holt (25) D Hilton (40) 146.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: S Terkalis (11) T Le (12) 75. M Worth (9) 39. Scr: C De la Mare 29.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Snr: S Walker (2) 67. Stroke Cup: Black: A Scr: S Walker 69. Stroke: B Scr: S Arts (15) 87. Veteran Men: M McCann (11) 67. Jnr: Cup: L Cullen (10) 73.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: A Frazer (11) 41. B: M Grynberg (14) 38 cb. C: N Janes (25) 45. Scr: J Fuchs 39. Women: Stroke: Medal Sep: G Furness (10) 71.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Coward H Coward 68. D Walsh (30) 38.

   BOWRAL: Men: Stableford: R Furner (30) 38. Women: J Ogg (22) 33.

   BREAKERS: Men: Stableford: A: G Bainbridge (10) 40. B: D Lowe (17) 41. C: P Hudson (27) 39. Hole in one: C Mott at 11th.

   BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford 2B Multi: White: M Bennet (11) W Hammilton (13) 86. A: N Saelao (12) 40. B: R Benson (18) 45. C: I Harjanto (28) 42. Women: Stroke: Foursome: Div 1: A McLauchlain (27) R Marlowe (27) 74. Div 2: D Lowndes (25) P Hesse (37) 78.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: T Pello (9) K Tzabazis (14) 76. Div 2: U Sisoutham (17) B Pata (13) 70. Scr: O Woodley (0) T Marlin (4) 47. A: T Pello (9) 39. B: D Bithell (13) 41. C: S Saba (27) 41. Women: J Jones (43) 41.

   CAMMERAY: Men: Stableford: M Curtis (30) 37. Women: Stroke: G Taylor (30) 68.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: Z Kadir (14) 40. Mxd: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: E Kelly (28) A Kelly (2) 133. A: J Buckley (45) R Whelan (19) 103 cb.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B Multi: White: K Oh (9) H Kim (18) 97. Mxd: G Goh (14) C Kwon (14) 86 cb. Men: A: W Lee (12) 42 cb. B: H Kim (18) 43. C: Y Kim (24) 43. Women: Div 1: S Lee (13) 39. Div 2: J Threlfo (22) 41. Div 3: H Chong (34) 39.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: V Lee (19) S Maeng (28) 51 cb. Men: A: C Wright (9) 40 cb. B: J Johansen (14) 43. C: A Singh (18) 42. Women: S Maeng (28) 43. Scr: B Clarke (11) M Fitzsimons (5) 38.

   CONCORD: Mxd: Stableford: 2B: N Miller (5) B Chua (16) 46 cb. Men: White: R Baldini (21) 41. Women: L Brunton (27) 33. Mxd: Stroke: Foursome: D Blackadder (34) J Blackadder (7) 71.5. Foursome C'ship: N Sullivan (8) G Wilson (2) 158. Foursome qlfrs: D Blackadder (34) J Blackadder (7) 143.5.

   CROMER: Medley: Par: 4B: B Birch (24) G Ferguson (19) 8 up cb. G Tremlett (32) 4 up.

   CRONULLA: Men: Stableford: M Kane (16) 39 cb. Scr: D Weigand (1) 31 cb. Mxd: Stroke: Foursome: D Carroll (8) I Carroll (19) 67.5. Scr: D De Traubenberg (2) S Wiggins (3) 79 cb. Women: American Foursome: M Wade (27) D Degan (26) 72.125 cb.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: S Matthew M Elliot. Scr: M Elliot M Randall. Men: Div 1: M Elliot (4). Div 2: Y Kim (20). Div 3: S Kim (33). Scr: A Barakat. Women: J Attwood (35).

   DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: D Williams (7) T Williams (39) 48. Men: Div 1: E Horvarth (14) 41. Scr: C Williams 32.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Paul (8) 39 cb. B: B Allen (17) 39. C: A Muller (27) 39 cb. Scr: C Hicks (+1) 37.

   ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: K Allchin (35) K Allchin (30) 46.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: A: M Pearl (30) C Foulstone (35) 50. Div 1: C Foulstone (35) 44. Mxd: J Yu (19) C Yu (25) 44. Women 2B: C Yu (25) G Gray (12) 43. C Yu (25) 36.

   FORSTER: Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: G Cush (5) G Proctor (4) 101. B Scr: L Frappell (11) R Allen (16) 123. C Scr: T Bridge (20) T Alliston (21) 131.

   FOX HILLS: Men: Stableford: A: M Catt-Davies Snr (7) 37. B: L Saperas (15) 35. C: D Ward (27) 41. Women: W Joo (21) 38.

   GOSFORD: Men: Stableford White: K O'Brien (12) 43. B Potter (21) 41. P Smith (17) 39 cb. Women: Stableford: A Forrester (25) 38. J Martin (36) 37.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: A: J Rigg (19) 71. B: A Tonks (24) 73. C: J Campiao (36) 74.

   KAREELA: Mxd: Stroke: Ambrose: S Crane S Climie C Climie D Macfarlane 48.625.

   KILLARA: Men: Stroke: Vardon: A Scr: J Conran 67. A: T Wareing (6) 68. Team: J Conran R Brown P Waddington 213. Women: Stableford: B Stuart (17) 39. Men: O Mead (21) 44. Women: Hole in one: K Robertson at 2nd.

   KOGARAH: Men: Stableford White: M Jenkins (14) 38. Scr: R Davis 33. Medley: T Dixon (21) J Eguchi (21) 44. Mxd: Stroke Foursome: J Heron (1) A Harnwell (39) 56. Scr: G Harnwell M Sui 65. Foursome C'ship: Div 1: G Harnwell M Sui 130. Div 2: J Heron A Harnwell 152. Div 3: B Lester S Lester 168.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford White: A: B Antoniolli (7) 37. B: D Reihana (16) 36. C: K Cruickshank (24) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: D Holton (8) G Mackney (14) 48. A: S Spink (4) 41. G Mackney (14) 39. Y Pierce (27) 41. Hole in one: J Condron.

   LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: S Doughty (17) R Glover (28) 65.5. Scr: S Doughty R Glover 88.

   LEONAY: Mxd: Stroke: Foursome: Scr: L Cupples L Cupples 80. Stroke White: L Haines (24) S Mallard (24) 68.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: V Lam (33) A Le (38) 50. 2B Scr: G Jaramillo S McGee 37. A: C Ho (11) 39. B: M Nguyen (14) 41 cb. C: L Youn (26) 38 cb. Women: Foursome C'ship: Scr: Z An E Ryu 85. Hcp: J Lyons E Ipschitz (19.5) 76.5.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: A: W Evans (6) 38.

   LYNWOOD: Medley: Par 4B: White: A: C Kaehler (4) 3 up. B: N Munusamy (32) 5 up. Scr: M Johnson (0) 2 up.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: M Halliday (15) 44.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Khoury (36) M Harrison (6) 74. A Khoury (36) 39.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: S Wilkinson (20) 36. Hole in one: R Dickinson at 7th.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: S Southwell (22) K Southwell (31) 52. Men: A: K MAcKenzie (6) 39. B: S Garth (17) 41 cb. C: B McCowage (24) 38. Women: B Pattinson (17) 41.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: C Low (17) 39. Women: H Fujisawa (39) 38. Veteran Women: D Sebbens (19) 33.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Tassone (9) S Santoro (30) 53. S Santoro (30) 47. Scr: C Smith 32.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: B Creagh (30) A Lintern (30) 53. Hole in one: M Mckinnon at 2nd.

   MONASH: Men: Stableford 2B Agg: White: M Wainer (12) N Leiboff (23) 70. Mxd: Stableford: P Im (10) J Lee (42) 67. 2B Scr: C Abbott (3) Y Naidoo (13) 40. Men: White: N Leiboff (23) 38 cb. Women: J Lee (42) 39.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: J Lotovale (11) J Perks (10) 45. 4B Scr: B Zaeleng S Sutontanyakorn 32 cb. Men: White: H Getz (26) 39. Women: S Weatherhead (28) 31.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: R Frankcombe (21) J Qin (37) 49. Women: J Fisher (29) R McMurray (37) 44. Mxd: S Lee (16) K Lee (17) 50. Men: A Hadi (9) 41. Women: S Lee (16) 37 cb.

   NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: A Squires (18) 39. Div 2: B Suska (31) 35. Men: Div 1: R Lalor (11) 41. Div 2: F Hill (20) 41. Div 3: N Pillay (33) 43. Mxd: M Reisch 47. V Lalor 44 M Griffin 44.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J McKie (7) S McCloskey (15) 52. Mxd: S Lawton (22) K Coales (36) 48. Women: R Fazzolari (28) K Doughan (39) 49. Men: A: D Fazzolari (7) 43. B: T McCauley (18) 42. C: I Cunliffe (20) 41. D: B Durham (34) 39. Women: Div 1: M Youm (21) 38. Div 2: R Fazzolari (28) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: L Riley (24) L Domingue (15) 53. R Freckleton (20) 43.

   NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: K Campbell A Bradley (5.25) 56.75 cb.

   NSW: Medley: Stableford: N Grosper (11) 37. Stableford White: R Crawford (15) 40. Gold: M Messis (32) 22. Stableford: S Mazuran (27) 37. R Crawford (15) E Macliver (17) 48. Women: 4B: J Hall (26) D Harradine (45) 43. Medley: Scr: D Stoloff 32.

   OATLANDS: Men: Stableford White: J Lee (17) 44. Women: Yellow: P Sasse (27) 41. Medley: Stableford: 4B: L Macinnes (10) J Kim (14) 47.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: J Davies (5) L Roper (36) 47. Men: White: C Thomson (19) 43. Women: R Bartlett (39) 35.

   PENRITH: Mxd: Stableford: M Bourke (9) 41. P Hatch (28) 36.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: C Leuenberger (23) 38. J Studdert (7) 40. L Van Heerden (36) 48. T Van Heerden (13) 48. Men: Stroke: G Halsted (11) P Gillard (7) A Hillier (9) 70 to playoff. Women: Stableford: K Jones (37) 38.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: J James (14) 36. Div 2: P Sailer (26) 40. Scr: S Todd 31. Women: Div 1: B Langtry (18) 36. Div 2: C Blank (31) 34.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: W Errey C Brotherton 48 cb. A Burns (15) 41.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: C Jelfs (21) R Blackwood (28) 48. Mxd: S Barbera (14) R Barbera (27) 46. Men: Stableford White: A: W Dolman (14) 38 cb. C: B Olivier (25) 41. Green: R Blackwood (28) 43. Women: Stableford: J Morris (23) 38.

   ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: S Josue (24) 39.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: J Yoon (30) T Moon (10) 46. Men: C Wong (32) 43. Women: J Bush (35) 35. Men: Stroke: E Tsang (22) 67. Scr: J Clarke 78. Women: J Lee (31) 76.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: C Stanley (16) 39. M Rayner (18) 39. J Defreitas (18) 39. A Scr: S Reynolds (10) 34.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: S Uptin (25) G Oliver (24) 48 cb. A: S Brownlow (5) 38 cb. B: C Lamont (13) 38 cb. C: T Smee (21) 42.

   ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: J Krzyszczak (0) J Serhan (6) 12 up. A: J Serhan (6) 5 up cb. B: P Schulties (17) 4 up. C: R Hunt (30) 3 up. Scr: J Krzyszczak 2 up. Par Gold: K Magnay (19) 1 up cb. Par: H Williams (18) 2 up. Women: Stroke: Div 1: L McIntosh (18) 74. Div 1 Scr: L McIntosh 92. Div 2: L Brown (26) 75 cb. Div 2 Scr: A Tan 100. Stableford Yellow: Div 3: K Eves (37) 37.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: 2B Par White: J Su (11) J Kim (19) 13 up. A Scr: N Ferrer K Webber 5 up. A: J Su (11) 6 up. B: P Jeffrey (17) 7 up. C: S Coventry (27) 7 up. Women: V Dunn (17) 2 up cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: H Kim (14) D Yo (19) 50. Hole in one: D Daskal S Park at 13th. Stableford: D Sidhwa (18) 42. J Burke (12) 41.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: J Cutler (11) 42. C Lenard (Wingham 5) 40. B: C Organ (14) 44. R Jones (18) 43. C: R Gould (20) 40. B Livermore (22) 38 cb. Women: Stableford: Div 1: M Byrnes (25) 39. B Jones (20) 38. Div 2: R Hellings (27) 41 cb. L Prout (26) 41.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: G Nelson (10) K Whittig (16) 49. W Quirante (21) 38 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: D Duggan (27) 40.

   THE COAST: Mxd: Stableford White: C Smith (8) 72. S Knowles (7) 72. C Pantelos (34) 42. Stroke: S Knowles (7) 31.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: M Wiggins (24) T O'Rourke (3) 39. A Scr: J Bowen P Donnan 29. A: L Day (16) 37. A Scr: T Berret 36. A: G Irving (18) 33. Women: A: J Budgen (34) 32. Stroke: C'ship: X Macklinshaw bt K Lasky 10-9. Bronze: B Scr: N Harwood bt J Round 1up. Men: C'ship: A Scr: A Coull bt H Glenday at 38th hole. A res: A: D Lane bt M O'Brien 3-2. C'ship: B: J Israel bt T Cramb 6-4. C: G Murfet bt G Stone 1up.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: A McCutcheon (12) 20. B: D Cowell (15) 21. C: E Cabrera (31) 21 cb. Hole in one: E Cabrera at 5th.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Barnes (23) P Seiffert (31) 47. Div 1: J Everett (13) 39 cb. Div 2: D Bird (20) 36. Mxd: 4B: R Brown (27) N Tracey (32) 48. Women: J Everett (17) 38. Men: Cup: C Donsworth (3) 41. Women: N Tracey (32) 46.

   TUNCURRY: Medley: Stableford: G Horton (19) A Greer (11) 47.

   WAKEHURST: Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: C Martin G Rosa 151. A Scr: S Cathcart B Mason 162. Foursome: A: L Meakins M Pile (18.5) 73.5. A Scr: B Mason S Cathcart 81. Medley: Stableford: M Merrick (32) M Vander Straaten (27) 51. Men: M Armati (24) 43. Women: J Abbot (44) 35.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Leet (21) 38.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Goulevitch (12) 42. Stableford: S Ferguson (32) 35.

   WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: I Thorncroft (8) 76. B: N Wells (13) 73. C: R Maude (23) 70. C'ship: A Scr: A Hart 309. B Scr: T Smith 354. C Scr: G Mallett 373. D Scr: M Berube 420. Veteran Men: W Stone 355. Jnr: M Loomes 382. A res: I Thorncroft 340.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: J Redgment (26) D Shuvalov (28) 50. Div 1: M McGowen (13) 39. Div 2: M Schnabl (16) 37. Div 3: D Shuvalov (28) 43. Women: G Squire (17) 35.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Boer (19) 47. Women: S Crestani (25) 37. Jnr: L Boer (14) 39.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: M McRitchie (14) J Hill (23) 48 cb. Mxd: P Parkhill (17) N Page (38) 46 cb. Men: Stroke: Div 1: E Macqueen (9) 68. Div 2: A Szady (21) 66. Women: P Leathley (25) 71.

 

WARREN TROPHY: Qtr-f: The Coast 2 bt Cumberland 1.
   GIBSON TROPHY: Qtr-f: Beverley Park 2-1/2 bt Muirfield 1-1/2.

 

ACT SUNDAY
   GUNGAHLIN LAKES: Medley Stableford: A: R Bowen 38 D Evans-Smith 38 T Marion 36. B: V Long 35 A Julias 35 T Innes (Kiama) 32. NTP: M Cole 3rd, R Docker 5th, K Slade 11th, B Rogers 17th. Mxd Foursome c'ship: Gross: Winners: J Whittaker Jeff Le-Fevre. Runners-up: R Mcloughlin A Mcloughlin. Nett: Winners: J Kim D Wicks. Runners-up: F Wicks S Wicks.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia