Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Saturday

 

ANTILL PARK: Women: Stableford: S Kennedy (9) 38. Medley: Stableford 2B Agg: White: J Maney (36) R Mcalpine (22) 82. R Berger N Wood 58. Men: A: N Wood (6) 39. B: E Wyszynski (16) 40 cb. C: J Maney (36) 44.

ASQUITH: Men: Stableford: A: D Atkins (12) 41. B: T Misaka (18) 43. C: C Chae (22) 39 cb. Scr: M Harvey (2) 35. 3B Agg: B Folkard (1) R Kirk (14) T Greenwell (13) S Loccisano (19) 109 cb.

AVALON: Women: Stableford: S Malchin-Barford (32) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Ambrose: M Cook (17) B Colwell (24) S Macdonald (22) K Macdonald (41) 44.

BANKSTOWN: Men: Stroke C'ship: Black: A: L Killen 301. B: D Sampson 325. C: D Aurelius 356. D: S Facer 368. Medley: Stableford: A: H Gourlay (9) 40 cb. B: M Eyles (13) 37 cb. C: S Whyte (27) 40.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: A McLucas (12) 38. B: M Rose (17) 42. C: P Barry (20) 47. 2B Agg: P Barry (20) B Peatey (7) 84.

BAYVIEW: Medley: Stableford: Team: D Rubin (16) L Rubin (25) B Fowler (36) J O'Mara (18) 94. Men: A: D Jeffrey (10) 40. B: J Dixon (19) 41. C: L Rubin (25) 42. Scr: D Jeffrey 31. Women: Div 1: S Calabretta (16) 38. Div 2: R Mason (43) 36.

BERMAGUI: Women: Stableford: Div 1: C Rudneski (20) 35. Men: A: H Loth (3) 39. B: A Stenhouse (21) 34 cb. C: R Holdsworth (34) 38.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: Team: A: A Sinclair (17) J Hourn (20) S O'Brien (14) P Lazaropoulos (21) 96. A: T Coleman (11) 41. B: B Port (17) 42. C: T Fedes (21) 44. A Scr: B Turner 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: T Carr (40) 35. Men: 2B Agg: J Atanasovski (11) P Wu (13) 77. A: P Aroney (11) 38. B: L Zahra (14) 41 cb. C: M Buckley (21) 44. Scr: B Russell 34.

BLACKHEATH: Medley: Stroke: Ambrose: B Cameron A Lawson (4.8) 59.3.

BONDI: Men: Stableford: 2B: D Callen (18) J Unicomb (22) 50. D Callen (18) 40.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A Scr: Z Morcillo (2) 35. A: G Jowett (8) 39. B: A Gallelli (13) 42. C: P Fuzes (22) 40. D: D Duchen (34) 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: M Smith B Middleton 45 cb. A: R Fisher (11) 36 cb.

BREAKERS: Men: Stableford: K Bennett (32) 41. Women: S Fuller (37) 44.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B: Div 1: V Pham (13) J Shek (8) 45. Div 2: B Bissett (24) P Martinuzzi (15) 48 cb. Div 1 Scr: W Park S Speller 41. A: G Stafford (8) 40. B: V Pham (13) 38 cb. C: T Haining (15) 37. D: M Greentree (25) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Malcolm (16) 37. C: C Pettitt (29) 36 cb. 2B Agg: M Malcolm (18) A Brady (18) 70. Men: A: W Shaw (9) 42 cb. A Scr: M Arnold 37. B: A Chaperlin (18) 40 cb. B Scr: T Murphy 25 cb. C: I Brodie (33) 42. C Scr: R Lowe 21. 2B Agg: M Arnold (4) B Moyes (6) 82. 2B Agg Scr: M Arnold L Hudson 70.

CAMMERAY: Men: Stableford: A: M Erichsen (12) 41. B: N Hood (13) 41. C: B Pritchard (25) 39. Women: L Edwards (33) 36.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: C Holden (11) 40. A Scr: S Vaugh n (4) 33. B: L Kable (18) 43. B Scr: W Nelson (13) 23. C: B O'Keefe (29) 43. C Scr: J Waltho (22) 18. 2B: K Sheppard (29) R Mancell (15) 49.

CARNARVON: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Arnold (12) 68. A Scr: S Moylan 74. B: S Kari (13) 67. B Scr: A Salkeld 82. C: B Waterworth (23) 67. C Scr: M Sullivan 91.

CASTLECOVE: Women: Stableford: R Hamilton (22) 42. Men: Stableford White: R Whyte (13) 44. 2B Multi: G Daniels (16) R Whyte (13) 90.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: G Seeto (11) 36. B: C Stauber (17) 40. C: M Hood (25) 44. 2B: M Hood (25) M Wheelahan (25) 78.

CONCORD: Men: Hole in one: J Maressca at 14th. Stableford White: A: J Protheroe (7) 41. B: D Wailes (14) 38 cb. C: J Biazzo (27) 41. 2B: J Kayrouz (26) G Gaitanos (9) 48. 2B Scr: M Thomas M Reardon 36.

CROMER: Jnr: Stableford: 9-hole: T Clear (36) 18. Medley: 4B: C Stone (21) J Ramsay (22) 47 cb. J MacQueen (28) 40. Men: Stroke C'ship: Black: N Phelps bt S Floyd 5-4. Stroke: A res: C Macgregor bt A Hamilton 3-2. B res: W Gough bt S Bretnall 19th. C res: J Arcus bt L Power 8-6. Women: C'ship: K Wang bt M McEnallay 6-5. Bronze: J Polglase bt M Kobayashi 4-2. Bronze 2: L Hewitt bt C Horne 2up. C res: J Bluett bt C Stanton 8-6.

CRONULLA: Men: Par: A: P Hilder (13) 4 up. A Scr: M Thompson (4) sq. B: L Reynolds (20) 6 up. C: M Gerard Beardsley (21) 5 up.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: L Jordan M Mai 52 cb. D Scr: A Barakat J Madeleine 41. Div 1: G Gormly (12) 41. Div 2: P Spears (17) 44. Div 3: L Jordan (21) 48. D Scr: A Barakat 36.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: J Delaney (18) F Vincent (30) 45. Div 1: J Delaney (18) 39 cb. Div 2: P Niumata (24) 42. Stroke: Foursome C'ship: Div 1: K Harden (12) J Sullivan 145. Div 1 Scr: D Ayre C Fitzsimmons 151.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: S Wong (9) 40. B: T Aravanis (13) 39 cb. C: L Sharland (30) 39 cb. A Scr: T Fisher (5) 32.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: M Renshaw (12) 33. B: J Downing (15) 41. C: W Duncan (33) 38. A Scr: K Donohoe (1) 77.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team: D Parker G Clarke C Sutanto P Mainali 98. Scr: J Bishop C Boyce C Delaney W Martlew 77. A: G Maguire (5) 40. B: V Sikwila (17) 41. C: D Parker (24) 41.

GEORGES RIVER: Stableford: 2B: Div 1: K Mannix (8) R Kelly (26) 50. A: K Mannix (8) 41. B: J Webster (14) 43. C: P Cotterill (25) 43.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: A Bray (8) M Eschbank (19) 80. S Shute (11) 38.

GLENMORE: Stableford: Div 1: D Cox (8) 41 cb. Div 1 Scr: J Mills 33 cb. Div 2: A Borg (23) 42. Div 2 Scr: B Pearson 17. 2B: K McClung (20) G Davies (15) 50.

GORDON: Men: Stableford Black: A: S Basford (7) 39. B: W Robertson (17) 43 cb. C: M Noonan (22) 42. Stableford: 2B: M Noonan S Lisk 49.

GOSFORD: Men: Stroke: Trophy: A: R Whyte (5) 66 cb. B: J Bell (17) 69. C: D Hwang (20) 67. D: P Farley (26) 64.

HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: Div 1 : S Griffiths (21) 36. Div 2: B Nowland (29) 39 cb.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: D Allen (13) 37. B: A Grant (21) 42. C: L Muir (23) 41. Women: A: D Nummy (26) 36 cb. B: J Merryweather (32) 35.

HIGHLANDS: Men: Stroke C'ship: Black: A: D Payne 304. B: W Temporali 365. C: G Kell 375. Snr: G Lillie 333. Women: Stroke: C'ship: D Finlaison 255. Men: Stroke Black: A: D Payne (6) 67. B: P Cornwell (19) 68. C: N Cooper (22) 71. Women: Stroke: W Thomson (22) 71 cb. Medley: Stableford: G Rech (15) 45.

HORIZONS: Men: Stableford: W Bower (34) 41. Women: L Fowler (18) 37 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Sharman (25) J Lee (14) 50. Men: A: J Worthington (12) 38 cb. B: G McSweeney (18) 43. C: M Mills (29) 44. Women: L Samuelson (40) 39.

JAMBEROO: Women: Stableford: R Sheath (32) 31. Men: Stroke: D Roberts (28) 61. Medal Nov: A: P Paris (10) 67. B: L Dare (18) 61. C: J Ellsmore (25) 64. D: D Roberts (28) 61. Gold Medal: A: P Paris (10) 67. B: D Campbell (18) 63. C: G Carroll (18) 63. D: D Roberts (28) 61.

KAREELA: Jnr: Stroke: C Climie (30) 63. Men: A: J Gibson (8) 57. A Scr: B Hill (5) 64. B: M Price (14) 62 cb. B Scr: S Crane (13) 76. C: T OShea (21) 60. C Scr: D Lane (22) 85 cb.

KILLARA: Men: Stroke: 2B: A: A Stringfellow (12) A Newman (20) 62. A Scr: M Finfer B Finfer 66.

KOGARAH: Men: Stroke: Medal Nov: A: B Woods (10) 56 cb. A Scr: B Hayden 59 cb. B: J Cooper (18) 51. C: P Cester (20) 53.

LAKESIDE: Women: Stableford: Split Six: S McBlain (28) C Fehrenbach (32) 71. A Pitt (22) 38. Stroke: C'ship: Div 2: K Seery (23) 97. Men: Stableford: M Coffey (24) R Thomas (27) 46 cb.

LANE COVE: Men: Par: 2B: W Heim (21) K Mcgarry (20) 10 up cb. D Haugh (28) 6 up.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: C Carruthers (5) 45. B: P Fowler (17) 39. C: T Muller (20) 41. D: P Macaraeg (25) 39. A: C Carruthers W Worthy 48 cb. A Scr: C Carruthers W Worthy 43.

LIVERPOOL: Men : Stableford: A: A Tran (11) 40. B: A John (14) 43. C: M Johnson (GenY) (24) 42. 2B: J Sutton (36) M Johnson (24) 50. 2B Scr: D Cirillo S Jung 39 cb.

LONG REEF: Men: Par: A Scr: L Edgell 3 up. A: M Dennis (10) 5 up. B: M Frith (15) 5 up. C: M Bowyer (19) 5 up. Women: M Rowland (27) 2 up.

LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: J Smith (12) 38. Div 2: T Eastaway (26) 35. Men: Stableford White: A Scr: B Ellam 37. A: M Powell (10) 42. B: T O'Connor (13) 43. C: A McCracken (20) 45. Medley: Stableford: 2B Agg: G McCracken (14) 79. A McCracken (20) 79.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: A Arnold (9) 42. Stableford: B: L Maturana (18) 44. C: M Koski (22) 45.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: I Robertson (36) R Weller (20) 45 cb. Men: Stableford Black: A: B Wunderlich (1) 38 cb. B: G Cosier (15) 33 cb. C: P Fradd (22) 40. Women: Stableford: A Cummings (18) 34.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: H Buchanan (20) A Eager (31) 47. Men : A: S Burrell (+1) 40. B: M Martin (19) 39. C: G Hall (22) 36. Women: Div 1: R Murray (19) 38. Div 2: A Eager (31) 38.

MANLY: Men: Stableford: A: D Tallack (13) 41. B: N Sidery (18) 39. C: N Imhoff (29) 36. A Scr: P Howard (5) 32. Women: G Rae (1) 33. Men: Stableford White: C Golis (34) 37. Medley: Stableford: 2B: J Bergin (18) D Hughes (22) 48 cb.

MARRICKVILLE: Mxd: Stroke: Bowl: A: D Fletcher (1) 59. A Scr: D Jones 64. B: P Stafford (11) 55. B Scr: A Kinghorn 68. C: G Jenner (14) 56. C Scr: D Christie 75. Veteran Men: R Moffatt (12) 57. Scr: T Shaw 67. Stableford: B Dunn (28) 32.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Father/Son Trophy: G Waide (27) J Waide (25) 49. 2B: P Robinson (13) T Walsh (16) 49. T Walsh (16) 43. Scr: D Smith 34. Women: Div 1: J Smith (13) 37. Div 2: B Reynolds (26) 38.

MONA VALE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A Hawkins (+3) 74. Stableford Yellow: K Vines (31) 35. Stableford: A: S Cousins (12) 41. B: S Martin (17) 38. C: G Samuel (26) 41. A Scr: S Cousins (12) 29. 2B: G Kirkham (18) G Samuel (26) 52.

MONASH: Men: Stableford: A: G Howe (10) 42. B: G Shulman (13) 39. C: P Todd (20) 41. Stableford White: J Martin (23) 36. Stableford: Div 1: A Pritchard-Davies (13) G Howe (10) 51. Div 2: J Davis (19) R Marrett (22) 47. 2B Scr: G Rogers B Jardine 41.

MOORE PARK: Men: Stroke: C'ship: A Scr: S Johnson bt J Boediman 3-2. A: K Kim bt G Braid 4-3. B: H Boys bt R Fredericos 4-2. Stroke White: C: V Di Bella bt S Shin 1up. Women: Stroke: A: L Quilliam bt G Dooley 1up. B: K Armstrong bt L Kendall 20th. Men: Stableford White: A: M Mayer (9) 42. B: S Moon (15) 41. C: S Shaw (25) 42. Stableford: Scr: K Pattenden 33 cb. Women: S Mori (36) 37.

MOSS VALE: Men: Stroke: Ambrose: C Bauer (15) D Leaper (6) 59.75. Women: L King (15) S Shallis (17) 68. Medley: Stableford: T Irvne (32) 36.

MT BROUGHTON: Medley: Stableford: J Cassidy (13) 38 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: P Won (14) J Won (27) 52. A: J Turnbull (9) 39. B: D Song (14) 42. C: J Soussan (27) 44.

NELSON BAY: Men: Stroke: A: S Quinn (9) 69. B: R Moore (21) 65. C: G Arndell (27) 69. Stableford: A: T Rossi (14) 39. B: J Bannerman (22) 42. C: B Foley (31) 37. Women: H Georgiadis (28) 41.

NEWCASTLE: Stableford: A: L Brien 38. A Scr: J McCarthy 31 cb. B: T Allen 42. C: B Smith 39.

NORTH RYDE: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: B Wilson L Cincotta 148. B: S Panetta D Mead 165. C: G Edwards R Lawson 187. D: P Town T Brick 209. Stableford: 2B: J Chaina (19) M Seo (32) 50. A: K Van Epen (12) 42. B: T Hackett (19) 43. C: A Yee (21) 41. D: R Taylor 38.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: White: Z France (26) 42 cb. A: S Thomas (12) 40. B: G Morel (15) 42. C: N Padoa (24) 42. A Scr: P Banbury 31. Women: Green: P Shearman (21) 37.

NSW: Men: Stableford: B Balzer (14) 40. Scr: A Rachid 35. Stableford White: G Phillips (25) 36. Gold: J Kelly (27) 39. Women: Stableford: L Salkinder (19) 34.

OATLANDS: Medley: Stableford 4B: White: S Thomson (30) M Hanmer (8) 51. Men: A: M Hanmer (8) 41. B: N White (16) 41 cb. C: D Brimicombe (34) 43. Trophy: S Thompson (30) 46. D Brimicombe (30) 20. Women: Yellow: K Lim (18) 35.

PALM BEACH: Men: Stroke: A: K Clough (6) 66. B: M Hill (14) 60. C: R Slee (25) 60. D: J Dieters (30) 72. A Scr: M Upton (5) 72. B Scr: K Neilsen (14) 77. C Scr: D Hill (21) 82. D: N Bubalo (28) 106. Women: Stableford: J Warner (37) 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: T Roberts (11) 40. A Scr: D Maguire 34. B: A Martin (16) 38 cb. C: P Macmillian (19) 40 cb. Trophy: P Watts (5) 37.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Leitch (16) T Leitch (24) 52. 2B Scr: J Roberts B Jones 40. A: C Coulter (11) 41 cb. B: G Allsopp (16) 41. C: L Fogg (26) 45 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: A Mcdermott (11) 50. B Mccully (25) 50. Men: P Winder (24) 43. Women: M Henry (17) 37. Men: Hole in one: A Orr at 3rd. Stable ford: B McCully (hay) (25) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: F Squadrito (11) J Lamb (18) R Turner (20) 88. A: R Fernandes (5) 39. B: J Johnson (14) 38. C: T Helmrich (28) 42. Scr: S Todd 34.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: D Gilbert J Rutter 45 cb. Div 2: J Howes C Heffernan 49. A: S Burdekin (11) 36. B: K Flanagan (14) 41. C: J Wallace (23) 40. A Scr: W Jones 28.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: M Jensen (23) R Napier (32) 50. 2B Scr: D Fitzpatrick (6) C Foley (4) 38. Men: Stableford White: A: J Wilcher (8) 39. B: S Barbera (14) 41. C: M Jensen (23) 38. Green: M Cowley (21) 37. Women: Stableford: M Forrest (32) 36.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S McLeland (24) 32 cb. Centenary: S Wadsworth (37) 42. Men: Stableford 4B: Championship: White: M Buckley (9) 42 cb. C Sayers (10) 42 cb. J Gilder (15) 47. C Bavin (22) 47.

RUM CORPS: Men: Stroke: Ambrose: G Bentley J Paz (7.25) 55.75.

RYDE-PARR AMATTA: Medley: Stableford: A: B Oakey (11) 37. A Scr: P Doig 34. B: J Skilbeck (14) 37. C: S Clifton (23) 40. D: N Wamback (32) 49. 2B: Div 1: J Morgan (11) R Stewart (17) 46. Div 2: N Wamback (32) T Smith (31) 55.

SEFTON: Men: Stableford: A: M Khoury (9) 38. B: R Gilzean (17) 40.

SHELL COVE: Stableford: 2B: J McGrath C Voss 47. 2B Scr: T Persson C Farnham 40. 2B: M Buchanan G Sutherland 48. 2B Scr: J Toomey R Andreeski 39. 2B: B Kime P Gates 49. 2B Scr: A Brunero T Weston 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: J Linnet R Butler 79. Men: N Rigby C Rigby 83. A: S Cameron (3) 42. B: C Rigby (15) 43. C: G Barwick (28) 44. Women: Div 1: S Hines (18) 40 cb. Div 2: L Sliwinski (38) 40 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Multi: R Goodwin (15) R Gunning (15) 110. A: P Connor (8) 39. B: R Hancock (16) 43. C: P Herrick (25) 41. Div 1: G Pottenger (14) 39.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: G Cor (33) J Koppl (9) 51. 2B Scr: D Glynn C Johnson 37. Hcp: B Ginsberg (10) 37. T Hassan (15) 39. G Cor (33) 44. Scr: O Janscheck 34. Hcp: Gold: T Russo (31) 39. 2B: A Millauro (27) S Zappia (23) 44.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: A: C Gallen (5) 39. B: J Bell (13) 39 cb. C: T Stalgis-Bilinski (29) 40 cb. Div 1: T Burke (19) M Morrissey (9) 48. Div 2: W Bow (28) B Webb (13) 46. Div 1 Scr: S Baird C Gallen 37.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Chai P Barlow 48. 2B Scr: Y Kim H Kim 38. Div 1: R Lee (9) 39 cb. Div 2: P Barlow (23) 41. Scr: Y Kim 38.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Williams (14) 69. P Hanna (18) 70. B: T Kemp (23) 71. P Stephenson (23) 72. Women: K Gordon (24) 74 cb. P Livermore (27) 74.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A: M Manassen (1) 71. B: M Burgess (14) 70. C: R Smallwood (20) 65. A Scr: M Manassen 72.

THE COAST: Men: Stableford: A: T Harriott (12) 38. A Scr: R Macey 30. B: M Millican (13) 40. B Scr: R Ferris 28. C: M Cummins (26) 43. C Scr: R Fairfax 22. Women: 4B: V Teichman (39) E Fourie (34) D Craven (39) L Foley (31) 76.

THE LAKES: Stroke: Medal of Medallists: J Hawkes (4) 70. J Baker (18) 66. Scr: S Beck 68.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: P Hema (8) 43. B: C Judge (19) 41. C: P Mott (35) 42.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Stokes W Whitney 51. 4B Scr: E Kirkland R Purcell 37. A: W McGovern (10) 40 cb. B: C Killen (15) 41. C: S Taylor (27) 42. Women: K McKinnon (8) 31.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: M Cheshire (6) 70. A Scr: C McMillan (+1) 74. B: J Lansley (7) 67. B Scr: J Lee (10) 79 cb. C: A PelleGrino (26) 69. C Scr: R Fung (21) 92. Women: Green: J Kang (18) 72.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B Agg: A: B Foote (24) H Auton (31) 77. A Scr: S Holland J Martin 64. Men: Stroke: Cup: A Scr: S Holland (4) 70. Stableford: J Reid (15) 44. B Scr: J Reid 30. C Scr: C Michael 19. Women: L Donnelly (19) 36.

WALLACIA: Men: Par 2B: White: C Stephenson (21) C Steph enson (19) 15 up. 2B Scr: C Holmes R Lee 4 up. A: P Tarbotton (11) 5 up cb. B: C Stephenson (19) 11 up. C: C Stephenson (21) 6 up.

WARRINGAH: Men: Hole in one: B Thomson at 12th. Stableford: A: I Tink (19) B Smith (23) 48 cb. A: S Rankin (10) 42. B: P Soiland (19) 43. C: M Genna (25) 39. D: J Tierney (32) 41. Medley: Scr: S Springall (3) 33.

WENTWORTH FALLS: Women: Stroke: L Loftus (23) 65. K Regan (23) 69.

WINDSOR: Men: Stableford: 4B: Div 1: H Matthews (35) M Goddard (8) 49. A: P Gillham (12) 40. B: D Galvin (17) 42. C: G Place (36) 37 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B Agg: S Zets (25) J Rooz (27) 76. Div 1: R Nahum (14) 40. Div 2: T Hamilton (18) 40. Div 3: S Zets (25) 38 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Ikutegbe (11) 41. B: T Eastburn (16) 43. C: R Lombo (23) 44. Scr: C Jamieson 33. Hole in one: S Willis at 9th.

WYONG: Men: Stableford: A: T Hook (7) 39 cb. B: G Todd (18) 41 cb. C: J Williamson (28) 43. A Scr: C Wickham 34. 2B Agg: G Saunders (10) W Kernaghan (22) 78.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia