Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: B Moffat (26) A Kashyap (20) 49. Mxd: K Song (24) E Heo (25) 47. Men: Div 1: C Lee (15) 42. Div 2: G Deschamps (31) 43. Women: K Song (24) 37.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: R Battegazzore T Ruppas 47 cb. Men: A: T Hagan (9) 40. B: M Hopkins (14) 44. C: W Wong (19) 43. Women: L Manning (22) 35. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: D Young I Cowper 168.

BARDWELL VALLEY: Mxd: Stableford: 2B: K Ferguson (35) J Rowlands (13) 48 cb. K Beck (6) 44. Scr: B Heinrich 69. Consolation: P Hopkinson (18) 29.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: P Hambessis (26) 43.

BAYVIEW: Mxd: Stableford: Bowl: N Fletcher (7) C Fletcher (23) 50.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Bond (20) S Lindsay (9) 48. N Francis (14) 42 cb. Scr: C De la mare 35 cb.

BONDI: Men: Stableford: C Marshall (Pymble 8) 36. Stroke: C'ship: A Scr: D McNamara. B Scr: M Pashley. C Scr: J Sullivan.

BONNIE DOON: Men: Stableford W hite: A Scr: J Cochrane (2) 34 cb. A: J Leung (10) 41. B: D Kearney (14) 42. C: E Roper (24) 39. D: P Heaney (36) 38. Women: Stableford: K Howe (15) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: D Bleakley (27) 37. Women: E Goodwin (27) 32.

BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: S Wilson (7) 76. A: J Shadbolt (15) 64. B Scr: J Norton (17) 84. B: K Farrell (21) 66. C Scr: J McGrath (24) 89. C: J Farrell (34) 65.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: B Sims (25) M Whiting (20) 84. Stableford Yellow: A: A Babu (10) 40. B: P Gordon (15) 37. C: A Sheehy (29) 45.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (7) T Curic (7) 42. Div 2: N Sornvichai (12) S So (30) 48. A Scr: B Murray (1) E Burton (22) 36. A: J Alonso (11) 40. B: B Pata (13) 37. C: D Ho (25) 43. Women: I Hoven (30) 40.

CAMMERAY: Men: Stableford: N Dart (23) 42. Women: R Patel (36) 35.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: P Waters (30) 43.

CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: J Pike (23) B Haynes (5) 82. 2B Agg Scr: J Lind C Cox (Liverpool) 65. A: B Haynes (5) 41. B: I Lee (16) 43. C: C Phillips (31) 43. Mxd: 2B Agg: C Kang (40) L Hwang (14) 81. Women: Stableford: S Choi (28) C Kang (40) 85. Div 1: T Yoon (14) 39 cb. Div 2: C Kang (40) 46.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Varacalli (33) J Camilleri (23) 52. Men: A: A Gratland (9) 41. B: J Weber (16) 43. C: O Lee (23) 44. Women: L Wilke (21) 45. Medley: PM 2B: P Mann (24) D Mann (20) 49. Men: PM: A: W Cash (9) 37. B: M Rofe (13) 39 cb. C: J Burne (29) 41. Women: R Perkins (43) 42. Scr: S Nati (2) D Rossi (6) 37.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: T Savage (10) 37. Women: H Toovey (16) 32.

CROMER: Mxd: Stableford: 4B: K Johnson (17) J Johnson (22) 44. Medley: J Korchinski (36) S Korchinski (12) 51. C Smith (29) 44.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Team: D Convoy (11) D Carroll (9) J Convoy (11) I Carroll (19) 90. Men: Par: S Lockey (21) 6 up. A Scr: K Ewington (2) 2 down. Wome n: Stableford: 4B: S McAuliffe (12) B Evans (21) 47.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Lee (40) S Heo (25) 52 cb. Men: Div 1: M Moroney (16) 46. Div 2: P Jack (18) 42 cb. Div 3: J Howells (26) 43 cb. D Scr: B Jack 33. Women: C Hwang (35) 42.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: B Wild (18) J Wild (8) 51. Mxd: D Williams (8) T Williams (36) 45. Men: Div 1: B Johnston (23) 44. Div 1 Scr: J Wild 35. Women: G Moses (42) 38.

EASTLAKE: Medley: Par 2B Agg: White: B Zee (4) S Doughty (13) 3 up. A: B Zee (4) 5 up. B: S Boyd (20) 5 up. C: A Etzine (30) 4 up. A Scr: G McGlynn (0) 3 up.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: M Fairbairn (28) C Fairbairn (3) 45. Men: Hcp: R Murray (15) 36. Women: Stableford: J Austin (25) 40.

EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: T Walsh (13) M Smith (21) 50. Mxd: C Yu (22) J Yu (17) 44. Women: Stableford: G Colley (14) L Cain (22) 42. Men: Stableford Black: Div 1: L Robinson (14) 42. Div 2: M Smith (21) 42. Women: Sta bleford: H Love (28) 36.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: G Sinclair (5) 37. B: J Gaerlan (19) 39. C: A Singh (21) 42. Women: Stableford: S McGinley (24) 30.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: P Summerfield (21) P Summerfield (35) 43. M Mullins (29) 41.

GOSFORD: Men: Stableford Trophy: White: W Loschi (11) 38 cb. Women: A Forrester (25) 42.

HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Nov: A: C Bliss (10) 72. B: B Tyas (31) 72. Medal of Medallists: B Tyas (31) 72.

KAREELA: Medley: Stableford: K Gilson (14) 35. R Teo (31) 39 cb.

KILLARA: Mxd: Stableford: Div 1: J Stephens (6) E Wells (20) 42. A: E Wells (20) G Wells (19) 47. B: H Gasselt (18) J Stephens (6) 48.

KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: N Olney (21) D McCarthy (9) 45. Men: T Small (4) 38. Scr: B Hayden 35. Women: S Croft (9) 35.

LANE COVE: Women: Stableford: J Weine (22) 35.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: D Michael (12) L Vasiliadis (15) 75 cb. 2B Agg Scr: S Reid S McGee 62. A: D Bruker (10) 41. B: M Tran (16) 40. C: J Elliott (25) 37 cb.

LONG REEF: Men: Stroke: C'ship: A: K Komulainen bt S Lee 6-5. M Jones bt J Snelling 7-6. J Walker bt M Broadhead 6-5. C: B Collins bt J Dertateossian 2up. Stableford: J Jansson (10) 42. J Pysar (22) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: W Williamson (13) 42. B: H Khor (29) 43. A Scr: S King (3) 36.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Black: J Johnson (19) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Davies (12) R Hayes (7) 74. J Davies (12) 41.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: S Wilkinson (18) 34.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: J Coady (28) S Woodhouse (33) 51. Men: Stableford White: A: K Ibbotson (9) 39. B: D Newell (18) 40. C: T Doidge (26) 40. Women: Stableford: P Ewing (24) 40. Men: Stableford 9-hole: White: M Lancaster (28) 21. Women: Stableford: D Darragh (33) 19.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: S Salmon (1 1) 38. Women: L Yang (36) 34. Veteran: B Dunn (28) 31.

MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: D Wagner (25) K Cameron (17) 10 up. B Kwong (30) 6 up. Scr: J Rogers 1 down.

MONA VALE: Medley: Stableford: 4B: A Lintern (29) T Noldus (13) 50.

MONASH: Men: Stableford: 2B: J Miller (35) J Miller (32) 51. Mxd: I Gordan (17) G Gordan (30) 48. 2B Scr: A Bedford A Tse 33. Men: Stableford White: J Miller (32) 45. Women: Stableford: N Fink (31) 38 cb. Men: Stroke: C'ship: A: J Mackay bt O Hugill 8-7. A: D Cullam bt C Abbott 2-1. A res: G Inglis bt P Hickman 3-2. R Fraser bt D Parsonage 1up. C'ship: B: S Singh bt R Pearse 6-4. B: E Guz bt A Eksteen 19th. C: A Barnhill bt Y Drutman 3-2. C: K Hutcheson bt R Farr 3-1.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: C Fellas (32) T Govender (36) 53. 4B Scr: J Perks K Kim 37. Men: Stableford White: T Govender (36) 42.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: G Mathews (7) J Walsh (17) 74. Women: Y Kim (24) C Song (23) 73. Mxd: Y Kim ( 24) I Kim (19) 71. Men: I Bamford (7) 42. Women: C Song (23) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: J Rimmer (11) 39. Div 2: T Newsham (22) 42. Div 3: M Stockenhuber (26) 39. Women: Div 1: F Giudes (13) 35. Div 2: L Bergemann (38) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: W Benecke (32) E Braxton (31) 50. Mxd: P Richardson (8) U Flanagan (31) 46 cb. Women: M Irons (8) L Ong (19) 45. Men: A: R Fazzolari (10) 39. B: D Linnert (17) 43. C: P Abate (21) 38. D: W Benecke (32) 43. Women: Div 1: M Irons (8) 38. Div 2: S Flores (28) 35.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: L Brenock (15) C Mallinson (16) 84. L McManus (13) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: D Trainor (11) J Ryba (18) 46. L Neumann (15) 38. Stableford White: P Clarke (14) 31. Women: Stableford: I Scougall (19) 33. Medley: Scr: D Stoloff 24. Women: P Montague (45) 38.

OATLANDS: Women: Stableford Yellow: P Skelton (11) 36 cb. Men: White: J Lewis (20) 42. Medley: Stableford: 4B: J Jon es (10) I Mullan (6) 47 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: B Van Zuylen (18) L Rozsnyoi (25) 50. Men: Stableford White: B Van Zuylen (18) 38 cb. Women: Stableford: M Jones (35) 36. Men: Stroke: C'ship: A: A Richards bt M Oakley 6-5. A: A Cordony bt J Dries 4-3. A: H Murray bt G Ormachea 4-3. A: L Mordey bt D Bailey 3-2. B: M Sundquist bt S Butler 6-4. B: P Murphy bt M Bambagotti 19th. B: D Garnsey bt W Joe 2-1. B: R Richards bt G Selig 7-5. C: P Johnston bt G Shaw 1up. C: P Jackson bt G Pearce 4-2. C: R Bramston bt G Jones 10-8. C: P Gammie bt J Loats 1up. D: R Waters bt N Kataria 4-2. D: R Duncombe bt P Macmillian 5-4. D: P Parker bt P Kearns 2up. D: S Mikhael bt G Crawley 1up.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: G Chabros (21) S Chabros (27) 50. A Hunter (7) 42. Stableford: G Chabros (21) 48.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: G Carides (22) R Morgan 46. Men: C Stamp (22) 40. Women: L Hammond (13) 34. J Stoel (35) 35. Men: Stroke: C'ship: A: H Waddi ngton bt S Cowan 12-10. Stableford: A: W Ryan bt M Finnegan 5-4. Stroke: B: A Chun bt M Kirwan 2up. C: G Kentwell bt S Hartmann 3-2. Mxd: Hole in one: J Boyd at 11th.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L O'Loughlin (10) 42. Div 2: C Luck (18) 37. Scr: S Todd 32. Women: Div 1: J Dunn (22) 39. Div 2: S Canty (29) 36.

RICHMOND: Medley: Stableford: Div 2: C Collier (28) 41. Div 1: R Palez (10) 38.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B Agg: S Simon (28) G McRae (25) 71. Medley: N Sharp (14) A Butler (7) 78. Men: Stableford White: A: A Butler (7) 44. B: C Lewis (23) 40. Green: G Henry (25) 34. Women: Stableford: E Scahill (31) 37.

ROSNAY: Medley: Stableford: Div 1: I Hoy (9) 38. Div 2: J Lepol (38) 40.

ROYAL SYDNEY: Medley: Stableford: Championship: T Ross (16) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Kim (43) A Kim (29) 47 cb. Mxd: L Bortfield (23) R Bortfield (10) 46. Men: Stroke: N Wanigesekera (21) 69. Women: Y Lei (10) 83. Scr: S Vail 72. M en: Stableford: A Bloomfield (22) 40. Women: J Bush (33) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: A Scr: A Arkins (3) 71. A: M Smith (11) 68. B Scr: C Leigh (15) 82. B: S Sommerlad (18) 66. C Scr: P Diffen (19) 83. C: P Diffen (19) 64. Women: Stableford: J Linnet (32) 39. C Stolz (3) 38.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: P King (12) 66. B: R Williams Jnr (13) 62. C: G Taylor (21) 65. A Scr: D Mayer (4) 76. B Scr: R Gorecki (13) 80. C Scr: M Scruse (22) 80.

ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: A Hassan (32) T Hassan (16) 10 up. A: A Koch (11) 4 up. B: D Murray (15) 4 up. C: D Lom (22) 2 up. Scr: J Scruse 1 down. S Lom (24) 2 down. Women: Div 1: L Pellew (Par Plus) (21) sq. Div 2: D Weinereis (23) 2 down cb. Medley: Par Gold: K Magnay (20) 2 down.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: Green: Div 1: S Limbrick (6) C McAllister (21) 52. A Scr: M Horton L Lavelle 39. A: G Catto (10) 41. B: V Dunn (15) 43. C: C McAllister (21) 47.

STRATHFI ELD: Medley: Stableford: 2B: D Sidhwa (19) L Barnouti (14) 48. Men: L Barnouti (14) 41. Women: S Yoo (19) 40.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: A Overliet (12) 68. M Fisher (15) 70. B: A Horsell (19) 72 cb. L Junghans (20) 72. J Panada (28) 72 cb. K Gordon (27) 72.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Multi: R Laidlaw (10) L Houghton (6) 71 cb. M Iser (26) 43.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: H McNeill (+3) 37.

THE COAST: Mxd: Stableford 2B: White: S Mahoney-Smith (12) D Romeo (16) 50. T Macpherson (17) 43. Stroke: J Dunphy (4) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: L Wei (20) 43. Scr: O Zerbst (3) 34. Women: D Enahoro (24) N Eaton (28) 49. Mxd: Stroke: Foursome: A Scr: E White T Berrett 79. A: L Haigh (18) J Hawkes (4) 68. Medley: Hole in one: P Revelas at 7th. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A Scr: K Lasky M Dane 159. A: L Salerno (45) A Salerno (9) 139.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: G Lin (GenY 11) 21 cb. B: J Maunder (17) 25. C : R Weckert (34) 25.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: E Bush (12) J Bush (8) 47. Div 1: N Miller (6) 38. Div 2: J Barnes (21) 40. Mxd: 4B: J Barnes (21) K Coventry (26) 46. Women: D George (13) 39. Men: Stroke: C'ship: A Scr: L Devlin 306. A: T Nielson (11) 286. B Scr: J McNamara 349. B: J Marsh (18) 296. C Scr: B Boesen 383. C: H McElnea (21) 301. Jnr: K Phillips 315. Snr: E Kirkland 312.

TWIN CREEKS: Men: Par: A: J Liddell (11) 6 up. B: E Moon (13) 3 up cb. C: A Ower (19) 9 up. Women: L Son (23) 1 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: A Ludvik (25) J Ludvik (31) 51. Men: A: D Mason (12) 39. B: A Ludvik (18) 40. Women: L Woodward (27) 43.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Calrow (25) 43 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: T Wallace (12) 41. Stableford: C Meaney (30) 37.

WINDSOR: Stableford: M King (20) 39 cb. N Davidson (22) 40. Women: M Khouri (8) 39. Medley 2B Agg: M Feltham (21) W Micallef (8) 39

WOOLGOOLGA: Men: Str oke: A: S Dodd (11) 69. A Scr: E Ewart 80. B: N Tennant (13) 71. B Scr: N Tennant 84. C: C Cassell (21) 68. C Scr: C Cassell 89.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: J Nurmi (33) L Tosh (24) 49. Div 1: K Monkhouse (16) 41. Div 2: M Peters (17) 37. Div 3: L Tosh (24) 40. Women: Par: A Barrow (36) 2 up.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: G Fraser (18) J Muhs (6) 47. Men: G Buckley (28) 41. Women: K Lock (32) 35.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: G Greenland (16) N Scott (12) 80. Mxd: I Howell (16) A Howell (25) 70. Men: Div 1: G Greenland (16) 39. Div 2: D Blackwood (23) 40. Women: N Sharpe (21) 39.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia