Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Sunday

 

 ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: E Jurd (12) T Maiolo (20) 48. Men: Div 1: M Lim (15) 36. Div 2: T Maiolo (20) 44. Women: J Kim (17) 27 cb. Mxd: Stroke: Foursome C'ship: A: R Henry (19) A Mcrae (10) 70.5. A Scr: B Rayner (3) J Merrick (8) 80. B: A Lee (19) K Lee (15) 67. B Scr: B Boyd (16) C Boyd (13) 83. C: T Chung (19) H Chung (20) 70.5. C Scr: C Kim (19) M Kim (23) 95.

BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Ruppas M Cowell 48. 2B Scr: L Killen K Killen 36. Men: A: D Johnstone (9) 38. B: D Doherty (16) 39. C: T Ruppas (20) 46. Women: A Asawa (24) 35 cb.

BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: K Bates (29) 43.

BAYVIEW: Men: Stableford: 4B Agg: C Martin (9) S Kim (11) D Pickles (12) K Naidu (10) 138. A: C Martin (9) 39 cb. B: J Dixon (17) 38. Scr: R Loewenthal 34. Women: R Pitt (30) 39.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford White: Div 1: K Ma (29) G Walsh (28) 52. A: J Georgiou (8) 41. B: L White (19) 45. C: K Ma (31) 45.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: C Azzopardi (24) S Lenehan (18) 51. Hcp: G Robertson (14) 42. Hole in one: T Le at 18th.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: Challenge: G Nankirvis Snr (30) 38.

BONNIE DOON: Mxd: Stableford 2B: White: S Eskell D Eskell 48. Medley: Scr: A Valdy (3) 31 cb. A: T Wei (11) 39. B: S Dey (16) 41 cb. C: J Milner (23) 43. D: P Shehadie (36) 40. Women: S Fairhurst (3) 37.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Laws (Castle Hill 14) 43.

BREAKERS: Men: Stableford: Team: C Coote E Walker G Kennedy A Kelley 125. G Johnstone (30) 42.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par: 2B: B Lange (20) J Rehutai (14) 13 up. A: T Barnes (10) 2 up. B: J Rehutai (14) 2 up. C: J Yi (20) 6 up.

CAMMERAY: Men: Stableford: K O'Connor (27) 39. Women: K Thomson (31) 37.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: J Marsden (24) G Marsden (19) 43. D Teague (15) 39.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: H Kim (26) J Yoo (30) 13 up. 2B Agg Scr: J Lind P Ellison 3 up. Mxd: 2B: A Cho (10) T Cho (20) 10 up cb. 2B Scr: S Song R Lee 6 down. Women: 2B: S Choi (15) Y Han (31) 11 up. Men: White: A: J Lind (4) 5 up. B: Y Choi (17) 6 up. C: H Kim (26) 8 up. Women: Div 1: A Cho (10) sq. Div 2: S Kim (19) 2 up. Div 3: Y Han (31) 7 up. Hole in one: M Bak at 7th.

CASTLE HILL: Stroke: C'ship: A: S Falcone (8) 66. Scr: S Falcone (8) 74. Div 2: R Stafford (12) 70. Div 2 Scr: R Stafford (12) 80. Snr Div 1: S Mccahery (9) 71. Div 1 Scr: B White (4) 78. Medley: Stableford: PM 2B Agg: B Smith (26) T Davies (17) 65. Men: B Clarke (12) 34 cb. Women: Y Kim (16) 35.

CHATSWOOD: Stableford: 2B: V Signh (14) J Corcoran (15) 45. S Smith (34) 33. V Signh (14) 39.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: P Alexander (27) J Hall (25) 47. Men: White: J Hall (25) 41. Women: M Mitchell (10) 37. Men: Stroke: Matchplay: A: R Ollerenshaw bt B Wills 3-2. A: B Phillips bt S Gibson 2-1. A: C Beynon bt T W atson 3-1. A: B Painter bt A Langdon 19th. B: R Lilia bt S Goh 4-3. B: C Mcrae bt A Chahl 5-3. C: G Kairouz bt M Wilson 5-4. C: D Page bt B Reid 1up. Women: Div 1: S Yip bt J Wonders 7-5. Div 1: A Gong bt J O'halloran 2-1. Div 2: D Horan bt C Kim 3-2. Div 2: P Langeluddecke bt B Good 1up. Div 3: S Sok bt A Craighead 2up. B Mcdonald bt A Lee.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: D Meyer (21) D Jennens (23) 38 cb. B Robins (11) K Nelson (45) 48. K Ishida (8) 41.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: C Molla A French 52. Mxd: 4B: D Carroll I Carroll 49. Men: B: R Smith (16) 41 cb. A Scr: K Ewington (2) 33. Women: N Haines (7) 39.

CUMBERLAND: Stableford: 2B: H Ranniko (21) M Cross (29) 50 cb. Scr: B Schutz M Andrew 39. Men: Div 1: B Schutz (10) 42 cb. Div 2: G Blacklaws (18) 42. Div 3: J Peters (36) 43. Scr: M Andrew 36. Women: S Heo (24) 42 cb.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: C Powell (17) T Baker (23) 72. Div 1: C Powell (17) 39. Div 1 Scr: P Argryiou 29. Mx d: 2B Agg: G Tuohy (12) G Moses (41) 68. Women: T Williams (37) 35 cb.

EASTLAKE: Men: Stableford White: A: S Dunlop (12) 42. B: N Karahalios (19) 41. C: I Marsden (33) 46. A Scr: H Holohan (3) 37. Women: Stroke: M Dives (18) 77. C'ship: M Dives (18) 191.

ELANORA: Mxd: Par: 4B: M Adams (36) W Adams (29) 8 up.

EVERGLADES: Men: Par 2B: Black: C Foulston (33) D Rankin (16) 11 up. Div 1: D Creighton (18) 6 up. Div 2: D O'Sullivan (22) 5 up. Women: Par: 2B: K Nicholas (45) S Nicholas (45) 8 up cb. M Kurita (44) 4 up cb.

FORSTER: Men: Stroke: A: B Hopkins (10) 61. A Scr: B Germon 66. B: W Hicks (18) 63. B Scr: S Brown 84.

FOX HILLS: Men: Stableford White: A: M Catt-Davies Snr (8) 39. B: D Adhar (16) 36. C: L Muscat (29) 45. Women: Stableford: Y Chong (24) 36.

GORDON: Mxd: Stableford: 4B: W Trantum (11) L Williams (38) 49. W Trantum (11) 42.

GOSFORD: Men: Par Trophy: White: A: J Slight (25) 5 up. Women: Par: L Kelly (28) 8 up.

HAWKS NEST: Men: Stableford: M Ryder (29) 38. Women: R Wade (40) 40.

KAREELA: Stableford: Irish Team: G Moon J Moon R Teo B Hammond 99. J Beattie (28) 37. D Tuner (18) 41.

KILLARA: Men: Stroke: 4B: A: S Clarebrough (13) P Neilsen (11) bt M Rolfe (8) J Hinchcliffe (13) . A Scr: A Lamble S Cooper bt M Finfer B Finfer 2-1. Mxd: Stableford: S Sackson (21) 45. S Park (18) 40. B: S Park (18) T Kim (11) 46. C: S Sackson (21) A Kitchen (13) 48.

KOGARAH: Men: Stableford White: M Hatton (29) 38. A Scr: P Cooper 35. Women: Stableford: E Turner (44) 38.

LAKESIDE: Stableford: 2B Multi: I Robertson (33) R Weller (19) (Macquarie LiInks) 76. V Bui (Brighton Lakes 17) 43.

LANE COVE: Women: Stableford: L Brown (31) 38.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: D La (30) T Nguyen (The Ridge 14) 51. 2B Scr: Z An R Catherall 38 cb. A: G Cancellara (5) 37 cb. B: T Nguyen (The Ridge 14) 40. C: H Field (39) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: J Snelling T Cunniffe 45 cb. Mxd: J Gruzman A Gruzman 42. Men: J Snelling (7) 38. Women: C Hancock (28) 34.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: A: M Ardill (14) U Too (21) 39. A Scr: J Bugdalski (+2) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: J Harrison (14) S Swaraj (26) 83. N Bentham (20) 40. Men: Stroke C'ship: Black: A: S Keith bt A Kelly 10-8. A Scr: R Braithwaite bt A Bowen . B: M Vranjkovic bt N Furafaro 3-2. C: P Storich bt E Anonuevo 5-4.

MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: V Greville (23) 36 cb. Men C'ship Stroke:  A: S Keith bt A Kelly 11-9. A-res: R Braithwaite bt A Bowen at 20th. B: M Branjkovic bt N Furfaro 3-2. C: P Storich bt E Anonuebo 5-4. Women: M Hobson bt R Butler 4-3.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: M Butler (28) P Wilsdon (9) 49. Men: Stableford White: A: B Herring (7) 40. B: A Lyons-Davis (14) 39. C: T Doidge (25) 41. Women: Stableford: M Butler (28) 44. Men: Stableford 9-hole: White: C Green (36) 21. Women: Stableford: L Furlong (42) 19.

MARRICKVILLE: Women: Par: F McGee (23) 2 up. Veteran Women: B Dunn (27) 2 down.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: A Tassone (9) E Zaccomer (15) 77 cb. M Powell (27) 42. Scr: R Viola 33.

MONA VALE: Men: Stableford: M Neylon (35) 41. Women: D Agostino (30) 39 cb.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: J Alan Kelly (35) D Brown (30) 49. 4B Scr: C Bowe A Hayes 38. Men: V Di Bella (19) 42. Women: M McKechnie (19) 33.

MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Wilson (19) D Ruxton (21) 50. Mxd: S Kim (15) K Kwak (9) 46. Women: L Le Bas (29) B Burgess (31) 46. Men: A Pope (16) 43. Women: L Le Bas (29) 40.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: S Conrades (14) 40. B: P Elliott (18) 38. C: M Stockenhuber (26) 38. Women: Div 1: S Dunn (16) 37 cb. R Kennett (10) 37. Div 2: L Bergmann (37) 36. C Wright (25) 35.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A Cicchini (28) P Burge (30) 53. Medley: K Doughan (35) P Nolan (3 1) 48 cb. Women: S Mezger (25) 47. J Irons (22) . Men: A: P Richardson (7) 41. B: G Walker (17) 40. C: S Puz (21) 42. D: A Cicchini (28) 44. Women: Div 1: C Ward (14) 35 cb. Div 2: K Cunningham (41) 33. Mxd: Trophy: J Merrick (23) I Merrick (34) 47.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Dickenson (22) M Morley (24) 51. M Morley (24) 45.

NOWRA: Medley: Stableford: Div 1: C Stubbs (13) 38. Div 2: T Johnston (15) 43. Div 3: T Barrington (21) 42. Men: I Stralow (18) 41. Women: J Levi (14) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Gouge (20) J Briggs (19) 44 cb. J Ryba (18) 35. Stableford White: P Gouge (20) 38. Gold: J Kelly (26) 37. Stableford: I Scougall (19) 34. Scr: C Connole 25 cb. Women: C Beattie (27) 34 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: B Hord (31) C Brazell (20) 54. Men: White: R Palin (15) 42. Women: Yellow: J Park (19) 41.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Maguire (15) C Johnston (26) 76. Men: White: B Jones (16) 40 cb. Wo men: A Maguire (15) 36.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: L Miranda-Louriga (20) M Hewitt (11) 71. L Miranda-Loriga (20) 38. Scr: M Xu 24. Women: Div 1: M Blake (23) 36. Div 2: J Holliman (29) 35.

RICHMOND: Medley: Par: 2B: C Collier N Collier 8 up. M Nixon (24) 2 up.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Masling (22) M Kuo (7) 47. Mxd: C Angus (19) B Angus (13) 44. Men: Stableford White: A: M Kuo (7) 42. B: C Lewis (22) 36. Green: D Chisholm (24) 39. Women: Stableford: C Angus (19) 37.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: C Griffin (15) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Rowe (21) L Scarano (33) 51. Mxd: A Patel (30) N Patel (32) 46. Men: L Scarano (33) 41. Women: A Patel (30) 37. Scr: M Green 33.

SHELL COVE: Medley: Stableford: B Lawrie (17) 40. J Martins (19) 39. W Pennington (20) 36. Scr: L Arrandale (9) 32.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: N Sadi (17) P Parsons (18) 50. A: B O'Regan (4) 39 cb. B: P Parsons (18) 42. C: M Lamaro (25) 44.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B: F Manson (22) G Wright (13) 50. A: M Weinstein (3) 39. B: G Wright (13) 41 cb. C: F Manson (22) 43. Scr: M Weinstein 36. Gold: K Magnay (20) 29. Stableford: C Davis (30) 37. Women: M Cerkesas (19) 36. Team Agg: NSW 250 bt St. Michael's 227.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: L Szkirpan (12) D Bollinger (5) 77. Div 2: K Webber D Williams 67. A: G Kaba (8) 37. B: K Young (16) 37. C: H Singian (22) 38. L Carlin (30) 31 cb.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: L Barnouti (14) R Pearce (31) 49. Men: J Lee (16) 43. Women: Y Song (27) 38.

TALLWOODS: Men: Stroke: T Gillogly (14) 74 cb. N Mills (9) 74. M Gleeson (28) 69. K Gordon (23) 76.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: S Jung (23) 45.

THE COAST: Medley: Stableford Team: White: Div 1: B Jennings (19) F Riley (20) N Rahal (19) G Gray (15) 93. A Scr: A Ogane 30. A: J Dunphy (6) 39 cb. L D'Ámbrosio (23) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: G Irving (17) S Hing (15) 47. A Burgess (11) 43. 4B: M Wiggins (21) K Teo (14) cb. Women: K Lasky (11) M Graham (22) 43.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: P Brown (14) 21. B: B Roberts (17) 21 cb. C: C Brown (32) 24.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Lewin J Dooner 47. Medley: B Walton M Mann 48. Men: Div 1: V Marinello (13) 40. Div 2: B Walton (23) 44. Women: K Black (26) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: Div 1: D Quirk R Bharara 79. Div 1 Scr: M Pich R Kim 40. A: M Pich (7) 40. B: E Eou (18) 42. C: C Riotto (32) 41. Women: Green: J Berry (16) 27.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B Agg: A: G Wood (4) L Donnelly (19) 72. B: M Lee (9) Y Muk Kim (19) 70. C: J Reid (11) S Grose (19) 71. Men: G Leggett (18) 40. Women: M Ahern (16) 36. Men: Stroke: B Mason 37. Women: J Reid 25.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Jamieson (4) 41.

WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B: White: M O'Hagan (36) A Barron (11) 50. Medley: C Unwin (19) 40. Stableford: G Gilles (33) 41.

WINDSOR: Stableford: J Muscat (16) 41. J Esmaili (36) 40. Women: T McDougall (28) 35. Medley 2B: N Munusamy (31) K Pillai (20) 41.

WOOLGOOLGA: Men: Stableford: A: D Penson (10) 42. B: B Currall (19) 38. C: J Macfarlaine (30) 42.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Hammerman (27) R Pollak (22) 52. Div 1: J Kelly (7) 39. Div 2: M Georganas (20) 39. Div 3: P Hammerman (27) 40. Women: Stableford: L Bayliss (20) 35.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Gaynor (14) 40. Women: S Bennett (36) 38. Jnr: L Boer (13) 39.

WYONG: Men: Stableford: 2B: E Lynam (7) D Shearer (19) 48. Mxd: S Jackson (16) K Connolly-Jackson (40) 49 cb. Men: Div 1: B Thorne (12) 42 cb. Div 2: G Daw (18) 42. Women: K Connolly-Jackson (40) 40.

08 December 2019
Johan Kammerstad maintained his perfect record in the Australian All Abilities Championship, winning a playoff in Sydney to go back-to-back. Read more
18 November 2019
It was a day of upsets as the storied Victorian Amateur Championship began at Kingston Heath today. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia