Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW club golf results - Thursday

 

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: B Marr (28) J Wye (28) 50. 2B Scr: W Higgins D Blacker 36. A: D Seeds (11) 36. B: B Wye (15) 39 cb. C: B Bridgfoot (35) 40 cb.

BANKSTOWN: Women: Stableford: 2B: E Swibel K Ann 46. K Ann (21) 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: P Gould (14) M Byrne (28) 44. Men: M McAuliffe (14) 39. Veteran: A: G Lee (6) 39. B: G Sheary (13) 43. C: P McCormack (30) 38. Women: M O'Neill (41) 38.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: T Wood (15) 40. B: I McAllister (21) 39. C: J Malla (23) 43. D: B Jenson (29) 44.

BAYVIEW: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: Div 1: D Sainty (13) 32. Div 2: T Bouman (24) 35. Div 3: J Attwood (45) 40.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: A Lamb (15) 43. B: D Webster (20) 42. C: R Cullen (23) 43.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford White: A: B Johnson (9) 37. B: F Hardiman (21) 45. C: B Pisani (24) 43.

BLACKHEATH: Women: Par: K Tolhur st (36) 1 down.

BOTANY: Veteran: Stableford: R Irons (21) 39.

BREAKERS: Women: Stroke: Ambrose: J Chapman K McInerney J Gibson C Henry (10) 58.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford 2B: White: R Waterer W Jol 51. A: J Patorniti (6) 40. B: K McNamara (18) 37. C: D Cicutto (24) 42.

CABRAMATTA: Stableford Veteran Men: White: R Suplat (10) 38. Women: Div 1: E Burton (22) 35. Div 2: T Tassone (36) 38.

CAMDEN: Men: Stableford: Split Six: R Thorpe (30) L Geist (13) 82. A: W Shaw (9) 39 cb. A Scr: S Groth 32. B: L Geist (13) 43. B Scr: D Ferris 24 cb. C: K Bate (21) 41. C Scr: T Small 18 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: Div 1: V Nguyen (11) 37. Div 2: T Pringle (24) 38. Veteran Women: Div 1: F Keane (14) 34 cb. Div 2: J Berwick (33) 42.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: L Wilkie (19) 32. Div 2: S Fasher (31) 37. Div 3: H Choi (39) 36. Stroke: K Romer (11) 74. Scr: L Harris 83. Stroke: C'ship: Div 1 Scr: L Harri s 322 K Romer 359. Hcp: A Kim (18) 301. Div 2 Scr: N Shaw 296 cb R Munt 302. Hcp: N Shaw (27) 215. Div 3 Scr: M Frost 341 won in playoff G White 341. Hcp: J Dow (39) 235. Veteran Women: Scr: K Romer 178 K Jansen 179. Hcp: N Shaw (27) 141. Super Veteran: Scr: B Finn 187 H Howard 193. Hcp: B Finn (16) 154.

CASTLECOVE: Women: Stableford: 9-hole: T Kirkham (33) 23.

CRONULLA: Men: Stableford: A: M Panucci (13) 42. B: L Elphick (16) 45. C: H Thomsett (28) 44. A Scr: P Boyd (3) 35.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: B Mariott (17) 36.

DUNHEVED: Women: Stroke: Div 1: M Vukelic (25) 72. Div 2: D Bowen (36) 74. Gold Medal: D Bowen (36) 74.

EASTLAKE: Men: Stableford White: O Lorenz (19) 40. Women: Stableford: W McCauley (37) 37.

ELANORA: Men: Stableford: M Berecry (26) 39.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: C Roope (18) 38. Div 2: C Hartwell (26) 42. Div 3: M Kofron (36) 37 cb.

FAIRFIELD: Snr Stroke Gold: A: S Lockhardt (1 6) 58. B: N Charnley (21) 57. C: A Oostenhorf (28) 56.

FOX HILLS: Veteran: Stableford: 2B Agg: A: R Beadle (22) P Reid (18) 81. N Harvey (32) 43.

GEORGES RIVER: Women: Stableford: R Te Amo (23) 37. D Simpson (22) 36. S Frost (34) 34 cb. S Armstrong (32) 34 cb. V Hughes (22) 34.

GLENMORE: Mxd: Stableford White: M Falzon (23) 41.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: I Hammer I Tiltins 52. Men: Stableford Black: A: P Brown (10) 40. B: I Annetts (16) 42. C: K Thirsk (28) 44. Women: A Garnett (18) 39.

GOSFORD: Women: Stableford: H Potter (11) 47.

HARRINGTON WATERS: Women: Stableford: Div 1: P Sadler (23) 38. Div 2: D Thompson (45) 37 cb.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: A Butler R Drysdale 45 cb. Men: A: R Treers (15) 38. B: J Williamson (22) 40. C: R Bosley (34) 41. Women: A: F Suttling (16) 36. B: M Frost (25) 37. C: G Turner (32) 36 cb. Men: 54-hole C'ship: J McConaghy (16) 112. Women: F Suttling (17) 112 cb.

HORIZO NS: Mxd: Stableford: B Marshall (28) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: G Gibson (15) 45. Div 2: D Gilbert (27) 43.

KOGARAH: Women: Stableford: Team: W Goodwin (13) R Joice (37) J Weatherstone (28) 43.

KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: J Venter (8) 42. B: I Carragher (17) 40. C: V Goryachev (25) 40. Women: Stableford: L Hendricks (25) 34.

LANE COVE: Women: Stableford: R Glover (26) 37.

LEONAY: Medley: Stableford 2B: White: A: W Mackenzie (18) K Mitchell (16) 45. A Scr: P Homan B Grant 32. A: B Grant (9) 36. B: D Gordon (16) 36. C: A Brace (23) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B Agg: White: H Song (14) B Youn (10) 75. A: G Lambert (6) 40. B: H Song (14) 41. C: T Clogher (26) 39. Visitor: M Scarfone (Concord -1) 38.

LONG REEF: Women: Stableford: Div 1: T Heber (11) 35 cb. Div 2: S Phillips (25) 41. Div 3: A Biffin (34) 41. A Scr: T Moore. 9-hole: H Gunther (39) 24.

MANLY: Men: Stableford: B H ughes (34) 40. Women: A Lord (34) 39.

MARRICKVILLE: Stableford: 2B Agg: G Potter (25) G Johnson (19) 86. Veteran Men: A: D Abreu (14) 41 cb. B: J Hayes (31) 46.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: P Willis (13) F Statham (20) 80. A: C Prowse (10) 40 cb. B: D Curran (19) 43. C: F Statham (20) 45. Scr: S Fitzpatrick 39. Hole in one: J Smith at 2nd.

MONA VALE: Women: Stableford: 2B Agg: A: J Monnock J Moody 68 cb. A Scr: V Holroyd S Cole 34. J Monnock (27) 37 cb.

MOORE PARK: Medley: Stableford: 4B: C Smedley (15) A Kelly (10) 44 cb. Men: Stableford White: C Smedley (15) 40. Veteran: Gold: B Hurwitz (28) 36. Women: S Durst (13) 34.

NEWCASTLE: Stroke: Ambrose: D Brander J Clark 66.5.

NORTH RYDE: Women: Stableford: T Kim (33) 40 cb.

NSW: Women: Stableford: 4B: S Lass (30) M Hayton (33) 42.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: C Hughesdon (23) R Jahnsen (25) 84. G Farrell (31) 46. Men: Hole in one: C Hughesdon a t 15th. Women: Stableford: 9-hole: J MacDougall (40) 21.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: N Howlett (10) 36. B: J Barratt (30) 32.

PYMBLE: Women: Stableford: Canadian Foursome: E Pierce C McGill 42.

RANDWICK: Veteran: Stroke: Div 1: M Kandara (10) 58. Div 2: K Graham (18) 55.

RICHMOND: Women: Stableford: P Collins (29) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: K McArthur (25) M Jensen (23) 48. 2B Scr: L Cheung (5) B Storer (8) 35. Stableford White: A: L Miller (13) 42. B: D Byrnes (19) 39. C: J Buttenshaw (22) 41. Green: K McArthur (25) 42.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: N Barrett-Lennard (18) 35 cb. Div 2: S Bell (25) 33. Centenary: A Boyd (40) 37 cb.

SHELLY BEACH: Men: Stableford White: A: S Taber (10) 41. B: T Healey (17) 41. C: D Kidd (21) 43. D: T Cameron (33) 42. Split Six: D Viset T May 74.

SPRINGWOOD: Medley: Stableford: 2B: T Toohey (21) G Smith (11) 47. Div 1: B Cole (1) 42. Div 2: G Lewis (17) 38 cb. A Scr: B Cole 41.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: M Hudson (11) M Collie (5) 79. A Bowers (28) R Petersen (25) 78. 2B Agg Scr: J Krzyszczak R Hatrick 63. A: E Bourke (7) 42. B: K Koton (16) 44. C: A Bowers (28) 40. Scr: C Kares 38. Visitor: R Nabbe (Links Shell Cove 17) 38. Gold: W Kilcran (22) 39. Women: Stableford: K Moses (12) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: J Rickwood (7) 38. A Scr: H Wilde 37. B: P Fryer (17) 37 cb. B Scr: K Sampson 22 cb. C: S Westerweller (22) 40. C Scr: N Prentice 20.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: K Gordon (26) 38. Div 2: K Aldham (39) 33.

THE COAST: Women: Stableford: C McDonald (36) 42. Veteran: K AUSTIN (15) 41.

THE RIDGE: Men: Stableford: A: B Deeth (10 (Lakeside GC)) 41. B: P Shield (21) 39 cb. C: B Andrade (26) 44. Scr: P McColl 30 cb. Women: S Schwarz (22) 37. 2B Agg: W Giddins (31) P Ewers (20) 81.

TUNCURRY: Medley: Stableford: A: R Hartley (1 1) 42. B: T Burke (25) 40.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: R Lee (27) 37 cb. B: D Edwards (30) 43.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: R Hayes (26) N Mugridge (18) 52 cb. 2B Scr: M Gaskin M Gaskin 37 cb. A: P Cromer (12) 41 cb. B: T Malicki (18) 42. C: A Barclay (25) 42. Veteran: D Rose (11) 44. Super Veteran: R Hayes (26) 46.

WARRINGAH: Men: Stableford White: J Bohannan (11) 42. Women: K McDonough (34) 44.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: Team Multi: G Brown (19) M Casey (19) D Halpin (20) D Burke (27) 153. Men: S Pole (10) 45. Women: L Schaefer (28) 42 cb.

WINDSOR: Veteran: Stableford: 2B Multi: I Gamble (30) G Gamble (45) 81. D Heiler (23) B Kennedy (19) 78. P Ogden (36) J Brown (17) 70. Veteran Men: M King (19) 41. Veteran Women: V Smith (19) 37.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: D Meads (31) 37. B: G Tunstall (34) 36.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: A: C Brigstock (10) 40. S Cornford (14) 39. B: A Brewer ( 21) 41. K Henderson (20) 40. C: P Conlon (22) 43. N Themsen (25) 42.

WYONG: Women: Stableford: Div 1: S Hutton (17) 36. Div 2: J Rushton (29) 34. Div 3: L Calleja 37.

19 February 2020
2017 champion Michael Sim will start his #QldOpen charge on Thursday morning with Brad Kennedy and Jed Morgan. Read more
19 February 2020
Four past champions have returned in search of their second Queensland Open title. Read more
Inside The Ropes
18 November 2019
SERPENTINE & DISTRICTS: Men Stableford: S Hambley R Nielsen 40 J Arnold 39 T James F Cox G Wholagan 38. more
18 November 2019
BARDWELL VALLEY: Stableford: C Jones (11) 34. more
Golf Australia